Jaaroverzicht Govert van Wijn Orgelconcours




23e concours (2015)


Jury
Cor Ardesch, Theo Jellema, Petra Veenswijk

Verplicht werk, een keuze uit:
A. Ach bleib bei uns, Herr Jesu Christ (BWV 649) - Johann Sebastian Bach
B. Pastorale uit ‘24 Pièces en style libre’ - Louis Vierne


Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
1. Gert van Hoef / A / Preludium en Fuga over B.A.C.H., F. Liszt
2. Matthijs Breukhoven / A / Introduction und Passacaglia d-moll, M. Reger
3. Cornelis den Ouden / A / Variations sur un Noël opus 20, M. Dupré

Eervolle vermelding: Martijn Borsje / B / Offertoire sur les grands jeux, F. Couperin

> fotoverslag van het concours (Flickr.com)



22e concours (2014)


Jury
Jan Jansen, Bram Beekman, Bas de Vroome

Verplicht werk, een keuze uit:
A. Variaties (allegro) uit Sonate Nr. 5 in d-Moll (zonder herhalingen) - Carl Philipp Emanuel Bach
B. Melodia, Op. 59 - Max Reger

Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
1. Arjan Veen / A / Toccata uit Suite, Op 5, M. Duruflé
2. Gerard Verweij / B / Magnificat Prima Toni BuxWV 203, D. Buxtehude
3. Diederick Clements / B / Concerto in a-moll BWV 593, J.S. Bach

> fotoverslag van het concours (Flickr.com)


21e concours (2013)


Jury
Toon Hagen, Jan Jansen, Petra Veenswijk

Verplicht werk, een keuze uit:
A - “Wir glauben all an einen Gott (à 2 Claviere è Pedale, Canto fermo in Tenore) - Johann Ludwig Krebs
B - Cantabile en si majeur (uit Trois Pièces) - César Franck

Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
1. Gerwin Hoekstra / A / Prélude et Fugue sur le nom d'Alain, M. Duruflé
2. Matthijs Visscher / A / Le monde attende au sauveur uit Symphonie-Passion, M. Dupré
3. Evan Bogerd / A / Final uit Symphonie Nr. 7, Ch.-M. Widor

Eervolle vermelding: Diederick Clements / A / Variaties uit Sonate Nr. 6, F. Mendelssohn

> fotoverslag van het concours (Flickr.com)


20e concours (2012)


Jury
Toon Hagen, Jan Jansen, Petra Veenswijk

Verplicht werk, een keuze uit:
A - Choralvorspiel "Wachet auf, ruft uns die Stimme" (BWV 645) - Johann Sebastian Bach (1685-1750)
B - Scherzando hit Trois Pièces, Op. 29 - Gabriel Pierné (1863-1937)

Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
1. Arjan Veen / A / Prélude et Fugue en Si, Op. 7/1, M. Durpé
2. Gerwin Hoekstra / A / Prélude uit Suite, Op. 5, M. Duruflé
3. Matthijs Visscher / A / Final uit Symphonie Nr. 2, L. Vierne

> fotoverslag van het concours (Flickr.com)


19e concours (2011)


Jury
Bas de Vroome, Hayo Boerema en Jan Jansen

Verplicht werk, een keuze uit:
A - Choralvorspiel "An Wasserflüssen Babylon" (BWV 653) - Johann Sebastian Bach (1685-1750)
B - Menuetto uit Sonate 4 (opus 61) - Alexandre Guilmant (1837-1911)

Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
1. Dingeman Wolffert / A / Variations serieuses (arr. R. Smits), F. Mendelssohn
2. Mark Christiaanse / A / Prélude et fugue en Si Op. 7/1, M. Dupré
3. Matthijs Visscher / A / Premier Choral, H. Andriessen

> fotoverslag van het concours (Flickr.com)


18e concours (2010)


Jury
Cor Ardesch, Aart Bergwerff en Bas de Vroome

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "Vater unser im Himmelreich" - G. Böhm
B. Wachet auf, ruft uns die Stimme (opus 65 no.33) - S. Karg-Elert

Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
1. Jochem Schuurman (conservatorium) / Böhm / Variations serieuses (tr. Reitze Smits) - F. Mendelssohn-Bartholdi
2. Matthijs Visscher (amateur) / Böhm / Praeludium en Fuga over B.A.C.H. - F. Liszt
3. Arjan van Hees (conservatorium) / Böhm / Allegro uit Symphonie Nr. 6 - Ch.M. Widor

Fotoverslag 2010 (volgt)


17e concours (2009)


Jury
Jaap Zwart, Aart Bergwerff en Kees van Eersel

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf" (BWV 617) - J.S. Bach
B. Andante met variaties - F. Mendelssohn-Bartholdy

Winnaars
1. Adriaan Hoek (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Variations sur un Noël - M. Dupré
2. Peter van der Zwaag (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Choral Varié sur le thème du Veni Creator - M. Duruflé
3. Andran van Meeuwen (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Toccata und Fuge (opus 65 no. 11 en 12) - M. Reger

Fotoverslag 2009 (volgt)


16e concours (2008)


Jury
Petra Veenswijk, Arjen Leistra en Hayo Boerema

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. Leipziger Choralvorspiele - J.S. Bach
- "Von Gott will ich nicht lassen" (BWV 658)
- "Nun komm, der Heiden Heiland" (BWV 659)
- "Vor deinen Thron tret' ich hiermit" (BWV 668)
B. Studien in Kanon für den Pedalflügel - R. Schumann
- Mit innigem Ausdruck (opus 56 nr. 2)
- Innig (opus 56 nr. 4)
- Nicht zu schnell (opus 56 nr. 5)

Winnaars
1. Jochem Schuurman (conservatorium) - Verplicht werk: "Von Gott will ich nicht lassen" (Bach) - Vrij werk: Final uit Symphonie 2 (opus 20) - L. Vierne
2. Adriaan Hoek (amateur) - Verplicht werk: Mit innigem Ausdruck (Schumann) - Vrij werk: Concerto in d (BWV 596) - J.S. Bach
3. Wouter van der Wilt (conservatorium) - Verplicht werk: "Nun komm, der Heiden Heiland" (Bach) - Vrij werk: Prélude et fugue in As (opus 36 nr. 2) - M. Dupré


15e concours (2007)


Jury
Petra Veenswijk, Jaap Zwart en Christiaan Ingelse

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "In Dir ist Freude" (BWV 615) en "Allein Gott in der Höh sei Ehr" (BWV 711) – J.S. Bach
B. Andantino - C. Franck

Winnaars
1. Wouter van der Wilt (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Allegro moderato uit Psaume XVIII (opus 47 nr. 3) - M. Dupré
2. Gerrit Hoving (conservatorium) - Verplicht werk: Franck - Vrij werk: Praeludium und Fuge in G (BWV 541) - J.S. Bach
3. Bert van Stam (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Allegro uit Symphonie 6 (opus 42 nr. 2) - C.M. Widor

Fotoverslag 2007 (volgt)


14e concours (2006)


Jury
Theo Jellema, Petra Veenswijk, Jaap Zwart

Winnaars / verplicht werk / keuzewerk
: een keuze te maken uit
A. "Ich ruf zu Dir" (BuxWV196) - D. Buxtehude
B. Praeludium en Canzonetta uit 12 Charakterstücke (opus 156) - J. Rheinberger

Winnaars
1. Hugo Bakker, Delft (conservatorium) - Verplicht werk: Buxtehude - Vrij werk: Carillon de Westminster uit 24 Pièces de Fantaisie (opus 53) - L. Vierne
2. Dirk-Jan Wolthuis, Groningen (amateur) - Verplicht werk: Rheinberger - Vrij werk: Praeludium und Fuge in g (BuxWV 163) - D. Buxtehude

Fotoverslag 2006 (volgt)


13e concours (2005)


Jury
Jan Jansen, Kees van Eersel, Theo Jellema

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "Ein feste Burg ist unser Gott" (BWV 720) - J.S. Bach
B. Scherzo in d uit Monologe (opus 63 nr. 12) - M. Reger

Winnaars
1. Gabor Soós, Rotterdam (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Fantasia in festum Sancti Stephani regis Hungariae - I. Koloss
2. Susanna Veerman, Amsterdam (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrije werken: Feux Follets en Toccata uit 24 Pièces de Fantaisie (opus 53) - L. Vierne
3. Tannie van Loon, Roosendaal (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Fugue sur le nom dÂ’Alain - M. Duruflé

Fotoverslag 2005 (volgt)


12e concours (2004)


Jury
Jan Jansen, Kees van Eersel, Theo Jellema

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "Wir glauben all' an einen Gott, Vater" (BWV 740) - J.S. Bach
B. Marche triomphale "Nun danket alle Gott" (opus 65 nr. 59) - S. Karg-Elert

Winnaars
1. Kees Alblas, Rotterdam (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Poème Symphonique "Danse Macabre" (opus 40) - C. Saint-Saëns/arr. E.H. Lemare
2. Susanna Veerman, Amsterdam (conservatorium) - Verplicht werk: Karg-Elert - Vrij werk: Sonate für zwei klavieren und pedal - G.Ph. Telemann
3. Leonard de Vos, H.I. Ambacht (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrije werken: Chant de Paix en Chant Heroique - J. Langlais

Fotoverslag 2004 (volgt)


11e concours (2003)


Jury
Kees van Houten, Jan Jansen, Leo van Doeselaar

Verplicht werk: Een keuze te maken uit
A. "Herzlich tut mich verlangen" (opus 122) - J. Brahms
B. "O Mensch bewein dein Sünde gross" (BWV 622) - J.S. Bach

Winnaars
1. Hans van Heemst, Oude Tonge (amateur) - Verplicht werk: Brahms - Vrij werk: Praeludium in e - N. Bruhns
2. Andran van Meeuwen, Sliedrecht (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Praeludium in d (opus 65) - M. Reger
3. Gerben Mourik, H.I. Ambacht (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Prélude uit Suite 5 - M. Duruflé


10e concours (2002)


Jury
Kees van Houten, Jan Jansen, Leo van Doeselaar

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. Partita 10 uit 11 Variationen über "Sei gegrüsset, Jesu gütig" (BWV 768) - J.S. Bach
B. Scherzetto uit 24 Pièces en style libre - L. Vierne

Winnaars
1. IJsbrand ter Haar, Arnhem (conservatorium) - Verplicht werk: Vierne - Vrij werk: "Gelobet seist du, Jesu Christ" - M. Weckmann
2. Yong-In Yu, Rotterdam (conservatorium) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Dieu parmi nous uit La nativité du seigneur - O. Messiaen
3. Rien Donkersloot, Barendrecht (amateur) - Verplicht werk: Vierne - Vrij werk: Praeludium und Fuge in C (BWV 547) - J.S. Bach

9e concours (2001)


Jury
Petra Veenswijk, André Verwoerd, Wolfgang Baumgratz

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "Nun freut euch, lieben Christen g'mein" (BWV 734) - J.S. Bach
B. Carillon uit 24 Pièces en style libre - L. Vierne

Winnaars
1. Kees Alblas, Rotterdam (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Dieu parmi nous uit La nativité du seigneur - O. Messiaen
2. Corine Terlouw, Rotterdam (amateur) - Verplicht werk: Vierne - Vrij werk: Toccata in F (BWV 540) - J.S. Bach
3. Kikuko Morino, Bremen-Duitsland (conservatorium) - Verplicht werk: Vierne - Vrij werk: Fantasia super "Komm, Heiliger Geist" (BWV 651) - J.S. Bach


8e concours (2000)


Jury
Kees Bornewasser, Petra Veenswijk, Jacques van den Dool

Verplicht werk: een keuze te maken uit
A. "Valet will ich dir geben" (BWV 736) - J.S. Bach
B. Fuga 1 in Bes over de naam BACH - R. Schumann

Winnaars
1. Kees Alblas, Rotterdam (amateur) - Verplicht werk: Bach - Vrij werk: Prélude et Danse Fugée - G. Litaize
2. Andran van Meeuwen, Sliedrecht (amateur) - Verplicht werk: Schumann - Vrij werk: Trio super: "Herr Jesu Christ, dich zu uns wend" (BWV 655) - J.S. Bach
3. Pedro Uittenhove, Zingem-België (amateur) - Verplicht werk: Schumann - Vrij werk: Toccata en fuga in d (BWV 565) - J.S. Bach


7e concours (1999)


Jury
Kees Bornewasser, André Verwoerd, Ab Weegenaar

Verplicht werk
Partita diverse sopra "O Gott, du frommer Gott" (BWV 767) - J.S. Bach

Winnaars
1. Niels-Jan van der Hoek, Ridderkerk (amateur) - Vrij werk: "Das alte Jahr vergangen ist" (BWV 614) en Praeludium und Fuge in G (BWV 550) - J.S. Bach
2. Gerard Adriaanse, Sliedrecht (amateur) - Vrij werk: Entrée sur les Grands Jeux uit Offertoire sur les Grands Jeux - D. Manneke
3. Joost de Nooijer, Rijswijk (amateur) - Vrij werk: Choral Varié sur le thème Veni Creator - M. Duruflé


6e concours (1998)


Jury
Kees Bornewasser, Charles de Wolff, André Verwoerd

Verplicht werk
"Schmücke dich, o liebe Seele" - J.A. Homilius

Winnaars:
1. Aart Bijkerk, Hardinxveld-Giessendam (amateur) - Vrij werk: Prélude et Fugue 1 (opus 7) - M. Dupré
2. Kees Geluk, Gorinchem (conservatorium) - Vrij werk: Te Deum - J. Demessieux
3. Jochem van der Waals, Utrecht (amateur) - Vrij werk: Prélude et Fugue sur le nom d'Alain (opus7) - M. Duruflé


5e concours (1997)


Jury
Kees Bornewasser, Bert Matter, André Verwoerd

Verplicht werk
"Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf" (BWV 617) - J.S. Bach

Winnaars
1. Gerard Adriaanse, Sliedrecht (amateur) - Vrij werk: Rondeau reconstructie - J. van Oortmerssen
2. Jochem van der Waals, Utrecht (amateur) - Vrij werk: Praeludium und Fuge in a - J. Brahms
3. Kees Geluk, Gorinchem (conservatorium) - Vrij werk: Toccata uit Suite 5 - M. Duruflé


4e concours (1996)


Jury
Kees Bornewasser, Rutger van Mazijk, Bram Beekman

Verplicht werk
"Was Gott tut, das ist wohlgetan" - J.P. Kellner

Winnaars
1. Katrien Koeijvoets, Roosendaal (conservatorium) - Vrij werk: Prélude et Fugue in g - M. Dupré
2. Niels-Jan van der Hoek, Reeuwijk (amateur) - Vrij werk: "Das alte Jahr vergangen ist" (BWV 614) - J.S. Bach
3. Jan Kees Karels, Veenendaal (amateur) - Vrij werk: Fantasie in f (KV 608) - W.A. Mozart


3e concours (1995)


Jury
Kees Bornewasser, Hans van Nieuwkoop, Jan J. van den Berg

Verplicht werk
Cantabilé - C. Franck

Winnaars
1. Wim Hazeu, Rijswijk (conservatorium) - Vrij werk: Te Deum - J. Langlais
2. Aart Bijkerk, Hardinxveld-Giessendam (amateur) - Vrij werk: Allegro uit Symfonie 2 - L. Vierne
3. Kees Hasselman (conservatorium) - Vrij werk: Prélude et Fugue uit Symfonie 1 - C.M. Widor

2e concours (1994)


Jury
Kees Bornewasser, Jan J. van den Berg, Bernard Winsemius

Verplicht werk
"Wachet auf, ruft uns die Stimme" (BWV 645) - J.S. Bach

Winnaars
1. Aart Bijkerk, Hardinxveld-Giessendam (amateur) - Vrij werk: Final uit Symfonie 8 - C.M. Widor
2. Ruud den Uyl, Hardinxveld-Giessendam (amateur) - Vrij werk: Toccata in F - D. Buxtehude
3. Sietze de Vries, Zuidhorn (conservatorium) - Vrij werk: Suite in modo conjuncto - A. v.d. Horst


1e concours (1993)


Jury
Kees Bornewasser, Koos Bons, Jan J. van den Berg

Verplichte werken
Fuge in g (BWV 578) en "Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf" (BWV 1092) - J.S. Bach

Winnaars
1. Koos Tillema, Zwolle (amateur) - Vrij werk: Grand Choeur Triomphal - F.A. Guilmant
2. Roeland de Reuver, Capelle a/d IJssel (amateur) - Vrij werk: Fantasie in Des (opus 101) - C. Saint-Saëns
3. Sietze de Vries, Zuidhorn (conservatorium) - Vrij werk: Praeludium und Fuge in G (BWV 550) - J.S. Bach